Bratislava pre všetkých

Ak hľadáte program pre deti na najbližší víkend, skúste zájsť do hlavného mesta. Už po dvanástykrát sa tu bude konať podujatie s názvom Bratislava pre všetkých. Aktivity pre občanov a návštevníkov budú prebiehať od piatku do nedele (24.-26.4.2015).

Pre obyvateľov samotného mesta, ale aj návštevníkov je pripravený bohatý program. Prvé sprievodné aktivity budú začínať už v piatok 24.4., kedy budete môcť navštíviť remeselný jarmok na nádvorí Starej radnice. Počas celého dňa a potom aj víkendu bude zároveň prebiehať Bratislavská burza kníh (na Klariskej 16) – ide už o 9. ročník charitatívnej akcie.

Hlavný program bude prebiehať počas víkendu, kedy nebude chýbať tradičné odpečatenie mestských brán. To sa bude začínať o 10.00 hod pod Michalskou bránou. Zároveň budete môcť navštíviť aj kanceláriu primátora Bratislavy.

Počas soboty a nedele budete môcť navštíviť väčšinu tématických múzeií a galérií, do ktorých bude vstup zdarma. Rovnako budete môcť navštíviť aj zoologickú záhradu, kde sa tiež počas víkendu neplatí vstupné.

Veľmi obľúbené sú aj vyhliadkové plavby loďou po Dunaji. Bezplatné plavby budú prebiehať v čase od 10.00 do 16.00 hodiny, pričom jazdy loďou sú možné len na vopred zarezervovanú vstupenku.

Azda každý chlapec chcel byť v detstve smetiarom. Počas soboty môžete deti potešiť aj tým, že ich zoberiete na Primaciálne námestie, kde bude spoločnosť OLO predstavovať práve smetiarske auto (prezentácia bude prebiehať v čase od 10.30 do 16.00 hodiny). Deti si budú môcť do auta sadnúť a poobzerať si ho zvnútra a tiež sa dozvedia bližšie informácie o jeho fungovaní.

Na Hlavnom námestí budú od 10.00 do 17.00 hod prebiehať tvorivé dielne pre deti.

Množstvo podujatí je pripravených aj na nedeľu 26. apríla. Na Partizánskej lúke budú takmer celý deň prebiehať Lesnícke dni, ktoré ponúknu množstvo atrakcií pre deti, nafukovacie hrady, súťaže… Svoje umenie prídu ukázať včelári aj sokoliari.

V nedeľu od 14.00 hod, na petržalskej Dostihovej dráhe, sa bude súťažiť o Veľkú cenu primátora Bratislavy. Pre deti sú pripravené jazdy na koníkoch.

Sprievodných podujatí je počas celého víkendu pripravených naozaj veľmi veľa. Preto treba využiť pekné slnečné počasie a vybrať sa s deťmi napríklad do ZOO alebo na hrad Devín. Vstup na všetky aktivity je zadarmo.

Podrobný program celého podujatia Bratislava pre všetkých nájdete tu.

Inzercia