Noc múzeí a galérií

V sobotu 16. mája bude v múzeách a galériach rušnejšie ako zvyčajne. Slovensko sa totiž zapojí už po jedenásty krát do medzinárodného podujatia Noc múzeí a galérií.

Do tohto podujatia sa zapojili múzeá a galérie vo viac ako 60 mestách po celom Slovensku. Mnohé múzeá a galérie tak budú ponúkať počas celej soboty netradičné programy a to aj v noci. Špeciálne programy a zaujímavé podujatia bude dopĺňať až jedinečná možnosť nahliadnuť do depozitárov, tiež nočné prehliadky, premietanie rôznych filmov, besedy na zaujímavé témy…

Napríklad Bratislava očakáva tisíce návštevníkov, ktorí by mali počas soboty navštíviť miestne múzeá a galérie. Navyše, pre návštevníkov múzeí, bude bezplatne premávať Vláčik Blaváčik a to na trase Vajanského nábrežie – Rázusovo nábrežie – Žiškova ulica – Bratislavský hrad – hotel Ibis – Stará Tržnica) a tiež špeciálne autobusy.

Počas tejto akcie otvoria aj Hrad Strečno a tiež vežu Budatínskeho zámku. V areáli Budatínskeho hradu bude tiež prebiehať výstava “Krása pravekej keramiky”, príbehy z Tisíc a jednej noci a ďalšie zaujímavé sprievodné podujatia.

Atrakcií je pripravených naozaj veľa. Vzhľadom na to, že Noc múzeí a galérií prebieha vo viac ako 60-tich mestách po celom Slovensku, určite nájdete aj vy zaujímavý program pre deti na víkend.

Viac informácií o celej akcii nájdete na www.nocmuzei.sk.

Inzercia
Inzercia