Inzercia

Obojručné kreslenie

Či ste pravák alebo ľavák, kresliť rukou, ktorú bežne nepoužívate, je náročné. Zvláštne však je, že kresliť oboma naraz je celkom ľahké a ešte aj zábavné.

Potrebujete na to len papier, dve fixky či ceruzky rôznych farieb a hodí sa aj lepiaca páska, ktorou si rohy papiera prilepíte k stolu. Nebudete mať totiž voľnú ruku, aby ste si ho pridržali ako inokedy.

Najlepšie je začať v strede. Priložte fixky k sebe a skúste nakresliť napríklad srdce. Pravá ruka kreslí pravú polovicu, ľavá zasa ľavú a pohyb by mal byť zrkadlový. Obrázok môžete, no nemusíte spraviť jedným ťahom. Povzbudení podareným výsledkom sa môžete pustiť do ďalších tvarov či výjavov, fantázii sa medze nekladú. Len je dôležité, aby mali súmernú pravú a ľavú stranu.

Leonardo da Vinci bol vraj obojručný, čo znamená, že vedel používať rovnako dobre pravú aj ľavú ruku, či sa však zabával aj obojručným simultánnym kreslením nevedno. Vy sa však do toho smelo pustite a vedzte, že pri tom zapájate naraz obe mozgové hemisféry, čiže doprajete svojmu mozgu taký menší tréning.

Ak sa chcete o tejto technike dozvedieť viac, zadajte do vyhľadávača Double Doodle Art. Nájdete plno obrázkov na inšpiráciu aj video s návodom.

Inzercia