Rotenstein

Ak máte doma milovníkov rytierov, lukostrelcov a stredovekých hier, tak určite nezmeškajte veľké rytierske zápolenie na Hrade Červený Kameň. Počas najbližšieho víkendu (30.-31.5.2015) sa totiž stretnú rytieri z viacerých kútov Európy na Festivale ROTENSTEIN.

Návštevníci sa môžu tešiť na dva dni programu zameraného na lukostreľbu, rytierske turnaje na koňoch, vystúpenie sokoliarov, turnajom peších rytierov, či ohňovú show. Všetky programy budú sprevádzané šermiarskymi, hudobnými a tanečnými vystúpeniami.

Budete môcť zažiť dobovú tržnicu a atrakcie, rovnako sa budete mať možnosť zúčastniť workshopov zameraných na žonglovanie, tancovanie, či rytierske zápolenie.

Vyvrcholením obidvoch festivalových dní bude veľký rytiersky turnaj na koňoch, ktorý sa bude konať vo podvečerných hodinách.

Vstupné síce nie je najlacnejšie, ale kvalitný zážitok, ktorý získate, bude určite stáť za to. Základné jednodňové vstupné začína na jedenástich eurách, zľavnené pre držiteľov preukazu ZŤP a študentov je 7 Eur. Ak by ste sa rozhodli ísť s celou rodinkou, môžete využiť aj rodinné vstupné, ktoré je určené pre dvoch dospelých a dve deti. V predpredaji získate vstupenky so zľavou. Výhodou je, že deti do 6 rokov majú vstupné úplne zdarma.

Okrem rytierskych turnajov, si môžete na festivale vychutnať aj dobré jedlo. Pripravené budú rôzne špeciality. Okoštovať budete môcť aj športheltové dolky, či zájsť si do Stredovekej čajovne.

Podrobný program a bližšie informácie o celom festivale nájdete na stránke www.rotenstein.sk.

foto: Matúš Koprda