Inzercia

Malý princ – Velká obrazová kniha

Malého princa zrejme netreba predstavovať. Citlivý filozofický príbeh o priateľstve, čistej duši, o živote a svete pozná vari každý a väčšina z nás ho aj čítala. A niektorí istotne viac ako raz.

Malý princ patrí medzi stálice detskej literatúry, hoci mnohí sme jeho odkaz plne pochopili až v dospelosti.

A neodmysliteľne sa spája s autorovými ilustráciami. Velká obrazová kniha je výnimočná v tom, že tieto pôvabné obrázky v nej ožívajú. Kopce sa dvíhajú do priestoru, postavy sa hýbu, slnko zapadá a vychádza na druhej strane planéty, hviezdy zhasínajú a znova sa rozžiaria, had sa naťahuje za malým princom, sediacim na múriku.

Nebojte sa, na tieto malé zázraky nepotrebujete aplikáciu, smartfón ba ani farebné okuliare.

Všetko sa to odohrá priamo pre vašimi očami, keď roztvoríte knihu. Skoro na každej strane váš čaká prekvapenie, občas je to zložitá scéna na celú dvojstranu, občas viacero malých okienok, z ktorých na vás vykukne napríklad stará známa ovečka. A vy len žasnete, čo všetko sa dá vykúzliť z papiera.

001 002 004 003

Toto vydanie je ozaj veľké, takže ponúka jedinečnú možnosť sadnúť si s deťmi trebárs na gauč, položiť si knihu na kolená a nechať sa vtiahnuť do príbehu. A ak vám prekáža, že je po česky, vezmite slovenský preklad, čítajte nahlas a deti si môžu nerušene listovať a prechádzať sa po planétach – kráľovej, márnivcovej, pijanovej či planéte s jedinou pouličnou lampou a lampárom.

Malý princ – Velká obrazová kniha, Antoine de Saint-Exupéry, 60 strán, pevná väzba, rozmer 210×295 mm, český jazyk, Albatros, 2014

Dávam: