Inzercia

Mama má čas

A opäť tu máme knihu pre dospelých, príjemný návod, ako sa nedať strhnúť vírom povinností.

Autorka je matka dvoch dcér, ktorá sa snažila všetko stíhať, byť dokonalá matka, pracujúca žena, aktívna členka rodičovského združenia a manželka v jednom.

Jedného dňa si však uvedomila, že takýmto životným štýlom akosi zanedbáva to najdôležitejšie – vlastnú rodinu. Deti zväčša videli len jej chrbát, keď bola nalepená na mobile alebo obrazovke počítača a vybavovala maily, organizovala, zariaďovala.

Svoj problém pomenovala nesústredenosť a rozhodla sa o ňom napísať blog, ktorý vyvolal veľký ohlas.

V knižke opisuje svoju cestu za „voľnými rukami“ a ponúka konkrétne návody, ako odložiť mobil, vypnúť počítač a všímať si naozaj dôležité veci: porozprávať sa s deťmi, ako sa mali v škole či v škôlke a nepobiehať pritom medzi troma rozrobenými vecami, pozrieť si ich výkresy, posedieť si večer s manželom. Neodbiť blízkych aj seba prázdnymi frázami o tom, ako raz budem mať na všetko čas, ako raz spomalím.

Okrem vlastných skúseností pridáva aj príbehy ľudí, čo reagovali na jej blog a posielali jej svoje postrehy o malých či prevratných momentoch, ktoré im otvorili oči.

_DSC9108

Kniha je rozdelená na 12 tematických celkov, v každom nájdete okrem iného konkrétne týždenné predsavzatia, aj krátky príbeh, na ktorom sa pekne ukáže, o čo všetko sa možno nevedomky pripravujeme, keď sa snažíme všetko stihnúť na úkor uvoľnenia a trávenia času s rodinou.

Niekedy stačí malé zastavenie, aby človek našiel potrebnú rovnováhu.

Mama má čas je veľmi príjemné a inšpiratívne čítanie, ktoré nepôsobí mentorsky, ale skôr ako pohladenie po duši. A nielen pre mamy.

Mama má čas, Rachel Macy Stafffordová, 248 strán, pevná väzba s prebalom, rozmer 140×210 mm, slovenský jazyk, Vydavateľstvo Tatran, 2015

Dávam: