Pravda alebo lož? Ako sa rozhodneš?

Kniha pre všetkých zvedavcov a všetkých, malých i veľkých, čo si radi overia svoje vedomosti a dozvedia sa niečo nové. Naozaj žije medúza večne, naozaj v istom austrálskom meste žijú ľudia kvôli horúčave pod zemou a stromy môžu skamenieť?

Kniha je rozdelená na štyri tematické časti: Svet prírody, Naša mocná planéta, Trochu vedy a Priekopníci, tie zasa na niekoľko kapitol. Na začiatku každej kapitoly nájdete tabuľku s tvrdeniami a políčkami, kde si môžete zaškrtnúť, či sú podľa vás pravdivé alebo nie. Tak napríklad v kapitole „Strašidelné zuby“ sa musíte v otázke číslo 5 rozhodnúť, či je pravda alebo lož, že má slimák vyše 25 000 zubov.

Zaškrtáte odpovede, otočíte stranu a dozviete sa nielen to, či ste tipovali správne, ale aj odpovede na otázky, prečo to tak je, ako a kde a tak ďalej.

pravda01

Na konci knihy vás čaká tabuľka s celkovým hodnotením. Tak ako ste dopadli? Všetko ste vedeli, alebo ste aspoň niečo správne trafili? Odpovede vás občas naozaj prekvapia.

Kniha „Pravda alebo lož“ je tak akási zábavná encyklopédia, s ktorou si môžete zasúťažiť a prevetrať mozgové závity. Buď sami, alebo z toho môžete urobiť rodinný kvíz. A nesmieme zabudnúť ani na vtipné ilustrácie.

Vyšla vo vydavateľstve Fortuna Libri v edícii Fortuna Junior.

Pravda alebo lož? Ako sa rozhodneš?, Jan Payne, ilustrácie Paul Moran, preklad Ľuboslava Stareková, 128 strán, rozmer 135×205 mm, slovenský jazyk, Vydavateľstvo Fortuna Libri, Bratislava 2013