Bábika z vlny

Ten spôsob výroby bábiky je jedným z najstarších a najjednoduchších. Budeme potrebovať iba tri pomôcky a trošku chuti do tvorenia. Vznikne tak bábika, ktorú je možne využiť aj na dekoračné účely.

Čo budeme potrebovať

  • farebnú vlnu
  • nožnice
  • knihu

Postup

Vezmeme si knižku veľkosti, akej má byť naša budúca bábika. Ja som zvolila malý pamätníček rozmerov 14 x 11,5 cm. Začneme knižku omotávať vodorovne v dostatočnej hrúbke vlnou – obr. 1. Keď sa nám zdá, že už sme vlny namotali dostatok, stiahneme ju z knižky, odstrihneme od klbka a na oboch koncoch zaviažeme – obr. 2. Teraz začneme omotávať knihu zvislo opäť dostatočne hrubo.

babika_01

Keď máme hotovo, odstrihneme si kus vlny a prevlečieme na vrchu tak ako na obrázku 3. Zložíme vlnu z knihy a zaviažeme na vrchu prevlečenou vlnou dostatočne napevno. Obviažeme ďalším kúskom vlny asi o 3 cm nižšie a vytvoríme tak hlavu bábiky. Slučkou ktorá, nám ostala, prevlečieme pripravené ruky bábiky – obr. 4. A podviažeme aby sme vytvorili pás. Nezabudnite pevne uťahovať, aby sa vám nerozsypalo telo.

babika_02

Máme hotovo a už stačí len prestrihnúť koncove slučky na rukách a sukni, aby získali strapatý výzor. Prebytočné vlnky odstrihneme a zarovnáme, bábiku môžeme vylepšiť prišitými vlasmi – obr. 5.

babika_03