Inzercia

Hra so zápalkami

Aj keď názov hry môže znieť nebezpečne, ide o naozaj bezpečnú hru. Počet hráčov je naozaj ľubovoľný – od jedného až do nekonečna. Avšak najväčší zážitok z hry budete mať, ak ju budete hrať dvaja.

Čo budeme potrebovať

  • sklenenú fľašu s pevným a rovným dnom
  • veľa zápaliek

Ak by ste chceli použiť napríklad plastovú fľašu, tak tá nie je moc ideálna, nakoľko nemá dobrú stabilitu. Rovnako zápalky majú pri tejto hre svoje čaro, nakoľko majú hranatý tvar a teda sa budú dobre ukladať. Ak vás napadlo, že by ste zápalky vymenili za špajdle, nerobte to, tie majú valcovitý tvar a teda pre túto hru nie sú vôbec vhodné.

Systém a cieľ hry je veľmi jednoduchý. Medzi dvoch hráčov postavte fľašu (na pevný podklad, najlepšie na zem). Neodporúčam stavať fľašu na stôl, nakoľko ak by niektorý z hráčov omylom drgol do stola, pokazil by celú hru.

Hráči sa postupne striedajú v ukladaní zápaliek na hrdlo fľaše. Vždy môže každý priložiť len jednu zápalku – týmto systémom sa hráči medzi sebou striedajú. Cieľom každého hráča je uložiť zápalku vždy tak, aby nespadla (alebo aby nespadli aj všetky ostatné) z hrdla fľaše. Prípadne uložiť svoju zápalku tak, aby bolo sťažené ukladanie zápalky zo strany súpera.

Prehráva ten hráč, ktorému zápalka/zápalky sa neudržia na hrdle fľaše.

Ak hráte s malými deťmi, ukladajte zápalky samozrejme tak, aby ste im nesťažovali ukladanie ich zápaliek. Ak hráte s väčšími deťmi, nič si nedarujte a bojujte ako levy.

Hra je super na rozvíjanie pozornosti, šikovnosti a tiež aj rozmýšľania. Ak zrovna nemôžete s deťmi hrať, výhodou je, že si môžu ukladanie zápaliek na fľašu trénovať aj sami.

Malý bezpečnostný zlepšovák – ak by ste predsa len mali obavy zo zápaliek, môžete z nich olúpať síru a hrať len so samotnými hranatými drievkami.

Inzercia