Hry v čakárni

Včera sme si predstavili zopár ukážok hier z Knížky proti nudě. Dnes by som Vám ešte rád predstavil niekoľko hier, ktoré by sa mohli hodiť – hry v čakárni.

V čakárni musia deti stráviť nejaký čas – vždy keď ideme s nimi na vyšetrenie k lekárovi, zubárovi alebo keď ich pri ďaľšom tehotenstve beriete spolu s vami. Ak chcete čakanie u lekára minimalizovať, skúste sa objednať na konkrétnu hodinu – ak je to teda možné. Nie vždy sa to však podarí a preto je dobré mať v zásobe niekoľko drobných aktivít, ako deťom spríjemniť čakanie.

Tu je niekoľko drobných aktivít, ktoré môžete s deťmi vyskúšať:

Letová dráha papiera

Jedno dieťa sa postaví na stoličku a z výšky pustí list papiera, ktorý sa druhé dieťa snaží ešte počas letu zachytiť. Musím pri tom však používať len palec a ukazovák.

Schovávanie obrázkov

Táto verzia schovávačky je ideálna do čakární. Nie je natoľko náročná na priestor ako tradičné verzie a nehrozí pri nej, že by sa vám dieťa stratilo.
Nájdite v starom časopise dvojstránku s reklamou, prípadne akúkoľvek inú stránku, kde je na obrázku nejaký človek. Postavu z časopisu vytrhnite a až deti zatvoria oči, niekam ju schovajte. Kdo postavu nájde, ten ju bude schovávať v ďalšom kole (ten kto schovával, môže hľadajúcim napovedať slovami “samá voda”, „prihorieva“ a „horí“ podľa toho, ako veľmi sa hľadači k obrázku približujú alebo vzďaľujú).

Spomeň si, čo je v taške

Vytiahnite zo svojej tašky rôzne veci. Dajte deťom minutu či dve, aby si ich pozreli a čo najviac zapamätali. Následne ich znova schovajte. Teraz dajte deťom úlohu, aby povedali čo najviac predmetov, ktoré si zapamätali. Ak zrovna čakáte s dvomi deťmi naraz, tak sa budú pri hádaní striedať (akonáhle jeden nebude vedieť alebo dlho váha, tak ten druhý je víťaz).

Texty a hry prevzaté z Knížky proti nudě. Vydalo Vydavateľstvo Portál v roku 2014.