Magnetka z viečka

Doma sa nám hromadí množstvo viečok, hlavne zo zaváranín, marmelád, detskej výživy… Na prvý pohľad sa zdá, že nemajú iné využitie, ako uzavretie pohárov. No to nie je celkom pravda. Dajú sa z nich totiž urobiť magnetky na chladničku s obrázkom alebo fotkou člena rodiny. Postup je tak neuveriteľne ľahký a bleskurýchly, že ho zvládnu aj tie najmenšie deti – samozrejme pod vašim dozorom.

Čo budeme potrebovať

  • viečka z pohárov
  • fotografiu alebo iný obrázok
  • nožnice
  • lepidlo
  • magnetickú fóliu alebo obojstrannú lepiacu pásku

Postup

Ja som konkrétne použila na výrobu magnetiek viečka z detskej výživy, lebo sú pekne farebné a majú vhodnú veľkosť. Ale kľudne zaexperimentujte aj s inými druhmi viečok. Prípadne ich môžete pretrieť farbou, ak sa vám nepáči ich pôvodný vzhľad.

Najskôr si vyberieme motív, ktorý chceme na magnetke mať. Ideálne nejakú fotografiu, ktorá sa nám zdá veľkostne vhodná. Obkreslíme viečko na obrázok a vzniknutý kruh vystrihneme. Pomeriame či sa nám vojde dnu do viečka. Prípadne trocha pristrihneme, ak treba. Ak nám pasuje dnu, potrieme ho lepidlom a prilepíme dovnútra viečka. Môžete ju aj prelakovať, aby dlhšie vydržala pekná. Na zadnú stranu viečka prilepíme ešte magnetickú fóliu. Ak ju nemáme, postačí aj obojstranná lepiaca páska.

Hotovo! A svoj výtvor vystavíme napríklad na chladničku!