Inzercia

Mašličkový prstienok

Mašľový prstienok je veľmi jednoduchý a zároveň deti trošku oboznámi s výrobou vlastných šperkov. Môže ním potešiť kamarátku, maminu alebo seba.

A bude im na výrobu stačiť len kus drôtiku a šikovné ruky. Na prvýkrát sa to možno nepodarí úplne dokonale, ale cvičenie robí majstra. Zozačiatku skúste deťom pomôcť. Hlavne sa neponáhľajte, ak sa vám niečo pokriví, drôtik skúste vyrovnať a začnite znova. Až sa natrénujete môžete si odstrihnúť nový kus a tentokrát vám to pôjde isto ľahšie.

Čo budeme potrebovať?

  • nerezový drôt hrúbky 1 mm
  • kliešte na drôt
  • hrubú fixku

Ako na to?

Odstrihnite si kus drôtu s dĺžou približne 20 cm. Potom si zoberte hrubú fixku, okolo ktorej drôt oviniete, aby držal tvar a pri tvarovaní sa neohýbal – obr. 1. Ďalej urobte jedno očko tak, že drôt ohnete a vytvoríte tak mašľové uško – obr. 2. To iste zopakujete na druhej strane – obr. 3. Teraz, keď mate mašľové „uši“, vezmite jeden koniec drôtu, ktorý trčí ako mašľové „nôžky“ a oviňte ho jedenkrát okolo stredu tak, aby mašľa pôsobila viazaným dojmom. Môžete ovinúť aj oba konce tak, ako v mojom prípade – obr. 4.

prstienok

Ak sú konce po „zaviazaní“ mašle príliš dlhé, nezabudnite ich pristrihnúť kliešťami, aby vás neškriabali. A je to!