Najkrajší výrobok od mamky

Čo dokáže mama organizuje už druhý ročník úspešnej súťaže Najkrajší výrobok od mamky

Projekt Čo dokáže mama sme si na našej stránke už predstavovali. Ide predovšetkým o facebookovú komunitu mamiek (ale i babiek, veď tie sú, slovami zakladateľky projektu, dvojnásobné mamky), v rámci ktorej prezentujú tvorivé aktivity, ktorým sa venujú. Niektoré popri materskej, iné popri zamestnaní a niektoré si dokonca z tvorivého hobby spravili podnikanie. K dnešnému dňu má komunita vyše 8 500 členov a to nielen zo Slovenska. Výrobky šikovným mám putujú záujemcom do celého sveta.

Za týmto úspešným projektom stojí mladá Levičanka Andrea Kováčová, veľmi podnikavá mladá mamička, ktorá sa rozhodla pomôcť šikovným mamám realizovať ich sny a dodať im odvahu, aby si zo svojej záľuby, ktorej sa veľakrát začnú venovať práve na materskej dovolenke, mohli prípadne vytvoriť vlastné podnikanie.

K projektu založila internetovú stránku codokazemama.sk, hoci momentálne sa viac dozviete na jej osobnej stránke, venovanej tomuto projektu. S jej pomocou sa projekt rozšíril do ďalších krajín ako napríklad na Maltu. Napísala e-knihu s radami, ako sa popri deťoch realizovať Každá mama môže zarábať na tom, čo ju baví (12 tipov, ako na to popri deťoch a v pohodlí domova), ktorú sa dá zadarmo stiahnuť tu. Pod značkou Čo dokáže mama sa dokonca rozbieha knižné vydavateľstvo, kde práve vychádza ilustrovaná knižka pre deti Moji zeleninkoví kamaráti, viac sa o nej dočítate tu.

Osobitnou kapitolou tohto projektu sú obľúbené Mama trhy. Konajú sa počas celého roka pri rôznych príležitostiach po celom Slovensku a dávajú šikovným mamám priestor na prezentáciu a predaj. Viac o Mama trhoch sa píše tu, informácie o aktuálnych dátumoch a miestach konania sa uverejňujú aj na facebookovej skupine. A keďže sú to trhy organizované mamami, nikdy nechýba detský kútik, kde sa predávajúcim i návštevníčkam postarajú o ratolesti. K tomu všetkému je k dispozícii druhá e-kniha 12 tipov, ako úspešne predávať na Mama trhoch, na stiahnutie tu.

No a práve v tejto chvíli sa začína druhý ročník súťaže Najkrajší výrobok od mamky. Prihlásiť sa môžu všetky tvorivé duše, ktoré sú členkami facebookovej skupiny Čo dokáže mama. Stačí poslať fotografiu svojho „naj“ výrobku s krátkym textom o sebe a svojej tvorbe a uchádzať sa o „like“ od ostatných mamičiek v skupine. Prihlásiť sa dá do 4. 11. Súťaž, teda samotné hlasovanie, trvá do 20. decembra. Tento rok budú víťazky až tri a ceny sú naozaj lákavé. Viac o súťaži sa dočítate tu. A náš Lenivý rodič je už „tradične“ hrdým partnerom a postupne čitateľom predstaví všetky tri najúspešnejšie mamky, ktorých mená sa dozvieme 21. decembra.

Či už máte chuť zapojiť sa do súťaže so svojím výrobkom, hlasovať za iné mamky alebo len zháňate originálne vianočné darčeky, určite nakuknite do veľmi živého a úspešného sveta projektu Čo dokáže mama.