Pokladnička – prasiatko

Je jasné, že všetci milujeme odkladať si nejaké tie drobné do pokladničky a sledovať, ako nám tá hŕbka rastie. A tiež je super, keď si predstavujeme, čo všetko si za tie našetrené peniaze kúpime.

Preto je veľmi dobrým rozhodnutím, ak dieťaťu už od malého veku vštepujeme správny postoj k peniazom a učíme ich nie všetko minúť, ale odložiť si a nechať na horšie časy, kedy sa určite zídu. Dieťa sa vďaka tomu naučí správať zodpovedne k vlastným veciam a naučí sa krôčik po krôčiku rozumne hospodáriť s vreckovým či inými peniazmi, ktoré dostane napríklad na narodeniny.

Tu je teda ďalší ultra ľahký návod na výrobu prasiatka pre tých najmenších, ktorí so sporením ešte len začínajú.

Čo budeme potrebovať?

  • Balón
  • Novinový papier
  • Disperzné lepidlo
  • Trocha vody
  • Ihla
  • Temperové farby
  • Nožnice
prasiatko00

Postup

1. Balón si nafúkneme do takej veľkosti, v akej veľkosti si chceme vytvoriť pokladničku a na konci ho zauzlíme.

prasiatko01

2. Oblepíme ho novinovým papierom zo všetkých strán pomocou disperzného lepidla zriedeného trochou vody. Keď papier zaschne, zopakujeme postup a následne, vrstvu po vrstve, vytvoríme si 6 takýchto vrstiev. Počkáme, kým všetko zaschne.
3. Následne prasiatku vytvoríme ušká (takže si do toho tvaru poskladáme papier) a chvostík. Ňufák a nožičky vytvoríme poskladaním papiera do guľky. Všetky tieto časti prilepíme na prasiatko lepiacou páskou.

prasiatko02

4. Keď nám všetko zaschne, príde na rad pomoc dospeláka. Ihlou praskneme balón na mieste, kde chceme vytvoriť otvor na vkladanie mincí. Otvor rozšírime nožnicami a balón vytiahneme.

prasiatko03

5. Prasiatko namaľujeme temperovými farbami, počkáme, kým zaschnú a potom naň nanesieme farby ešte raz.

A prasiatko je na svete!