Snežná guľa

Mnohí z vás možno doma snežnú guľu majú, no teraz si ukážeme ako si vytvoriť vlastnú so svojou dekoráciou vo vnútri. Vytvoríme si tak malý svet podľa svojich predstáv a stačiť nám na to bude obyčajný pohár s viečkom na závit. Plus nejaké malé dekorácie, ktorými si vnútro vyplníme.

Čo budeme potrebovať

  • pohár s viečkom
  • lepidlo (sekundové lepidlo alebo tavné lepidlo)
  • dekorácie (napr. hračky z kinder vajíčok, drôt, korále)
  • trblietky
  • voda

Ako na to?

Pohár očistíme od rôznych etikiet a poriadne ho umyjeme, aby nebol od lepidla. Potom si nájdeme nejakú drobnosť, ktorú by sme radi videli vo vnútri. Napríklad hračky z kinder vajíčok alebo hocičo čo sa veľkostne zmestí do pohára – obr. 1. Najlepšie niečo umelohmotné, aby nám to dlho vydržalo. Prípadne si môžeme vyrobiť niečo z drôtika a korálov.

sneh_1

Potom malú dekoráciu prilepíme k viečku – obr. 2. Môžeme použiť aj sekundové lepidlo ak sa vám nechce čakať, kým uschne klasické. Potom naplníme pohár vodou ,ale nie až úplne po okraj a pridáme trblietky. Ak nemáme trblietky, môžeme skúsiť postrúhať malú sviečku na veľmi jemnom strúhadle, čím vytvoríme „sneh“.

sneh_2

Skontrolujeme, či je lepidlo suché a zašraubujeme viečko. Otočíme pohár dolu hlavou a máme podomácky vyrobenú snežnú guľu.