Srdiečko – záložka do knihy

K veľmi dôležitým činnostiam vo vývine a vzdelávaní dieťaťa patrí čítanie. Napriek mnohým lákadlám ako sú televízia a počítačové hry má čítanie omnoho pozitívnejší vplyv na dieťa ako už spomínané elektronické zábavky. Dieťa si rozširuje slovnú zásobu, spoznáva okolitý svet a vzdeláva sa.

Už len z mojej vlastnej skúsenosti musím úprimne priznať, že čítanie kníh v detstve mi výrazne prospelo pri diktátoch, v lepšom vyjadrovaní sa a písaní rôznych príbehov, slohov a úvah, ktorých je v škole pomerne dosť a taktiež zodpovedajú za celkovú známku zo slovenského jazyka a literatúry.

Okrem toho ako deti, tak aj dospelí potrebujú spoločne stráviť čas, byť v kruhu rodiny a cítiť sa príjemne. Verte či nie, čítanie pomôže utužiť rodinné vzťahy a aj jediný príbeh na dobrú noc je významným gestom preukázania starostlivosti rodiča k dieťaťu. A dieťa si to pamätá.

Aby sme si spríjemnili chvíle pri čítaní, vyrobíme si jednoduchú záložku do knihy. A postačí nám na to len malý papierik vo veľkosti 2 x 5 cm. Môže byť nejaký kreatívne pomaľovaný, aby hotová záložka pekne vynikla.

Dajme sa teda do výroby vlastnej záložky v tvare srdiečka, aby sme pri čítaní knihy nezabudli, kde sme skončili.

Postup

1. Papierik preložíme na polovicu – obr. 1

srco01

2. Naznačíme si polovicu a zahneme papierik zohneme – obr. 2

srco02

3. To isté urobíme aj s druhou polovicou papierika – obr. 3

srco03

4. Papierik obrátime na druhú stranu a trochu rohy zahneme do tvaru srdiečka – obr. 4

srco04

5. A záložku máme hotovú – obr. 5

srco05