Vianočné držiaky na servítky

Už iba pár dní ostáva do štedrého večera, keď zasadne celá rodina za stôl. Poďte sa pozrieť, ako si vyrobiť vlastnoručne držiaky na servítky. Zažijete pri tom veľa radosti a môžete sa pýšiť tým, že ste si ich vyrobili sami. Pri výrobe držiakov na servítky dávajte na svoje deti pozor, pretože sa pracuje so spinkovačom, či lepiacou pištoľou, kde je možné riziko zranenia.

Budeme potrebovať:

  • farebný papier
  • pravítko
  • nožnice
  • spinkovač
  • ceruzku
  • lep/lepiacu pištoľ

Postup:

Začneme tým, že si spravíme kostru držiaka, ktorý bude celú servítku držať. Z papiera si vystrihneme pásik s rozmermi 9×3 cm.

drziak01

Jeden koniec pásika spojíme s druhým spinkovačom tak, aby sa nám servítka zmestila do držiaka.

drziak02

Teraz je už len na Vás, čo si zvolíte za tvar a predmet, ktorý by ste chceli prilepiť na držiak. My sme robili stromček, medovník v tvare srdca, snehuliaka. V tomto bode môžete využiť svoju tvorivosť a vymyslieť čokoľvek. My Vám ukážeme, ako sme vyrábali stromček.

Z papiera sme si vystrihli stromček, ktorý sme potom spinkovačom pripevnili na držiak.

drziak03

Aby nebolo vidno na stomčeku spinky, prilepili sme do vnútra ešte jeden menší stromček.

drziak04

Druhou variantou je, že stromček môžete prilepiť lepiacou pištoľou a nie spinkovačom. V tomto prípade nebude vidno žiadne spinky. Takýmto spôsobom sme postupovali pri snehuliakovi, ktorého sme prilepili ku držiaku lepiacou pištoľou, ktorá je silnejšia, než lepidlo na papier.

Veríme, že vyrobíte podľa našej predlohy nádherné držiaky na servítky a Váš štedrovečerný stôl bude aj vďaka nim krásny.