Zverinec

Máte radi detský hluk a krik? Tak táto hra vám ho zaručí dostatočne veľa. Hra je vhodná pre väčšiu skupinku detí, napríklad keď budete viaceré rodinky spolu na chate.

Ide o rýchlu hru, ku ktorej nepotrebujete žiadne pomôcky. Rovnako pri hre nezáleží na veku hráčov, takže sa kľudne môžu zapojiť aj dospelí. Jedinou dôležitou vecou je, aby bol párny počet hráčov + jeden vedúci (prípadne to môže byť niekto z rodičov).

Vedúci hry pošepne každému hráčovi do ucha meno nejakého zvieraťa (sliepka, kôň, pes či opica). Každé zviera (teda napríklad sliepka), musí pošepnúť vždy dvom rôznym hráčom. Teda ak hrajú desiati hráči, tak vedúci určí dve sliepky, dve opice, dvoch psov, dvoch koňov, dve morky. Nikto z hráčov však nepozná svoju dvojičku.

Keď ma každý hráč určené svoje zviera, na pokyn “štart” začne vydávať čo najhlasnejšie zvuk daného zvieraťa – pritom sa zároveň snaží nájsť svoju dvojičku, ktorá vydáva rovnaký zvuk. Dorozumievanie medzi hráčmi je možné len prostredníctvom zvukov, nijako inak.

Samotnú hru môžete napr. použiť na roztriedenie hráčov do dvojíc, keď chcete hrať nejakú väčšiu a dlhšiu hru. Prípadne len ako oddychovku a zábavu pre deti, pri ktorej sa zároveň môžu naučiť zvuky, ktoré jednotlivé zvieratá vydávajú.

Zahrajte sa viacero kôl, pričom v každom obmieňajte zvieratá. V prvom kole zvoľte domáce zvieratá, v druhom kole exotické zvieratá alebo len tie, ktoré chodia po zemi. Nebojte sa dať aj takú záludnosť akou je ryba. Uvidíte vynaliezavosť detí, aby sa navzájom našli.

Inzercia