365 aktivít v prírode

Vonku máme krásne jarné počasie, každým dňom je viac svetla a tepla. Čas ako stvorený na aktivity vonku. Preto treba deti „vyhnať“ von a ponúknuť im nejaké tie aktivity a zábavky.

A práve inšpirátorom na nespočetné množstvo aktivít a drobných hier vám môže byť novinka, ktorá vyšla vo Vydavateľstve Slovart začiatkom tohto roka. Kniha s názvom 365 aktivít v prírode, s podtitulom Zábava na každý deň!

Popravde, už dlho som nevidel tak pekne grafiky spracovanú a príťažlivú publikáciu, akou je táto. Kniha samotná obsahuje 365 námetov na rôzne aktivity a drobné zábavky, ktoré sa dajú s deťmi realizovať vonku – nielen v prírode, ale v zásade hocikde (pred domom, v parku, na záhrade či v lese).

Formát knihy je veľmi praktický (135 x 220 mm – niečo na spôsob tretiny bežného papiera na výšku) a teda umožňuje si knihu pribaliť do každej batožiny a zobrať so sebou. Technické spracovanie je tiež veľmi praktické – celý knižný blok je šitý, teda nehrozí, aby vám z knihy vyletovali jednotlivé listy. Samotné listy sú veľmi príjemné na dotyk, nie sú lesklé a teda väčšine z nás budú aj okuľahodiace pri čítaní.

Trošku výhradu mám k samotnej obálke – je síce mäkká a ohybná, ale zároveň pevná (tzv. flexi väzba). Na obálke mi vadia akurát samotné rohy, ktoré sa aj pri sebalepšej opatrnosti pri používaní rôzne ohýbajú a teda nebudú mať dlhú životnosť. Možno by sa ne tento typ knihy a obálky viac hodili zaoblené rohy.

365_03

Prejdime k obsahu knihy samotnej. Ten je spracovaný, podľa môjho názoru, fantasticky. Každá strana je bohato prešpikovaná obrázkami, fotkami a návodmi s konkrétnymi a výstižnými návodmi. Každému rodičovi – čitateľovi – bude teda stačiť v rýchlosti nazrieť do knihy a už je aktivita hotová.

Niektoré aktivity sú na realizáciu veľmi jednoduché a nebudete k nim potrebovať žiadne alebo takmer žiadne pomôcky. Iné si zase vyžadujú nejakú tú drobnosť k realizácii, ale výsledok je o to lepší.

365_01 365_02

Publikáciu 365 aktivít v prírode odporúčam naozaj každému rodičovi. Hlavne tým, ktorí majú veľmi málo času na prípravu akýchkoľvek zložitejších aktivít. V tejto knihe naozaj nájdete dostatok inšpirácie, s minimálnym časovým vkladom.

Publikácia 365 aktivít v prírode vyšla vo vydavateľstve Slovart, s.r.o. v roku 2015.

Dávam:
Inzercia