Kedy tam už budeme?

Keďže hier a aktivít počas cestovania nie je nikdy dosť, dnes vám predstavím ďalšiu horúcu novinku, tentokrát z Vydavateľstva Slovart – „Kedy tam už budeme?“

Kniha v praktickom formáte a prevedení (formát A5, flexiväzba v polotvrdých ohybných doskách) s počtom strán 160, by určite nemala chýbať v každej rodine, ktorá často cestuje.

Ako už samotný názov prezrádza, obsahom publikácie sú rôzne hry a aktivity na dlhé cesty pre celú rodinu. Neznamená to teda, že počas cestovania budú pasažieri odkázaní len na hudobné prehrávače, či filmy v tabletoch.

Na rozdiel od publikácie „Knížka proti nudě“ je táto kniha zameraná výlučne na aktivity, ktoré je možné realizovať počas cestovania. A druhým rozdielom je, že v tejto knihe nájdete aktivity pre všetky vekové kategórie – takže v nej určite nájdete aktivitu aj pre staršie deti.

Obsah knihy je rozdelený opäť do niekoľkých kategórií, pričom si môžete vybrať z nasledovných tipov hier:

  • Hry na postreh
  • Hry so slovami a číslami
  • Rozprávanie a fantázia
  • Akčné hry a aktivity (hry, pri ktorých hráči používajú ruky, tvár a prsty)
  • Hry so spievaním
  • Hádanky a hlavolamy
  • Vedomostné kvízy a žarty

Každá aktivita, či hra je graficky doplnená o plnofarebné obrázky, takže kniha pôsobí naozaj veľmi lákavo. Ľahkú orientáciu v hrách zjednodušujú aj piktogramy pri názve každej aktivity. Pomocou nich si ľahko potom vyfiltrujete hry a aktivity pre konkrétny vek, počet osôb, náročnosť hry, zameranie… Tiež to, či budete ku hre potrebovať nejaké pomôcky alebo si vystačíte aj bez nich.

_DSC8610

Určite odporúčam túto publikáciu každému rodičovi, ktorý hľadá inšpirácie a zábavky pre svoje deti na dlhé cesty autom alebo vo vlaku.

Kniha Kedy tam už budeme? vyšla vo vydavateľstve Slovart, spol. s r.o. v roku 2015.

Dávam:
Inzercia