Kniha Priateľ lesa

Dnes som sa rozhodol predstaviť vám knihu s názvom Priateľ lesa. Táto kniha síce prvýkrát vyšla v slovenskom vydaní už pred dvadsiatimidvomi rokmi, ale je nadčasová a verím, že bude zaujímavá aj pre dnešného mladého čitateľa.

Možno by sa zdalo, že podtitul “Príručka mladého skauta” vymedzuje knihu pre úzku skupinu ľudí – skautov. Nie je tomu však tak. Publikácia je vhodná pre každého milovníka prírody. Je skvelým nástrojom ako prebudiť v deťoch objaviteľa a dobrodruha.

Veľkým pozitívom knihy je jej bohatá ilustrovanosť. Každá jedna strana knihy, a to ich má takmer 300, obsahuje množstvo príťažlivých obrázkov. Verím, že každý mladý čitateľ, ktorý sa “ponorí” do knihy, bude ňou nadšený.

priatel_lesa_01

Dvaja detskí sprievodcovia (chlapec a dievča) vás prevedú každou kapitolou – tých je celkovo 22. Kniha začína predstavením výstroje vhodnej na potulky prírodou, následne sa prenesiete cez astronómiu a predpoveď počasia, pokračujete spoznávaním najznámejších vtákov, stromov, rastlín, húb a čítanie zakončíte ohniskami, varením, prístreškami a základnou prvou pomocou.

Kniha je naozaj pekne plnofarebne ilustrovaná, čo bude spôsobovať to, že sa nebudete vedieť od nej odtrhnúť. Navyše v nej nájdete množstvo námetov na činnosť s deťmi, rôzne tipy na drobné aktivity, tiež jednoduché receptíky na ohni, ktoré zvládne naozaj každý. Chlapskí kutilovia si zase môžu postaviť jednoduché prístrešky z prírodného materiálu.

priatel_lesa_02

Priateľ lesa je naozaj praktickým sprievodcom pre všetkých mladých bádateľov a milovníkov prírody, ktorí radi objavujú a spoznávajú jej krásy.

Hoc knihu už asi nezoženiete na pulte kníhkupectiev, odporúčam popýtať sa na ňu v lepších antikvariátoch, prípadne si zájsť do knižnice.

Dávam: