Inzercia

Omaľovánkové výpravy

„Skočte do králičej nory a ocitnete sa v mojej atramentovej zázračnej krajine,“ píše v úvode svojich kníh ilustrátorka Johanna Basfordová. Jej omaľovánky Začarovaný les – atramentová výpravaTajomná záhrada – atramentová cesta za pokladom sú plné detailných čiernobielych obrázkov, ktoré môžete vyfarbovať či dotvárať.

Tajomnej záhrade nájdete kvetinové bludiská, rybníky, záhradné altánky či domčeky na strome, ba aj strašiaka. No a v spleti rastlín a listov sa ukrývajú najrôznejší tvorčekovia a predmety, ktorých zoznam nájdete hneď v úvode a môžete podľa neho sledovať, čo všetko sa vám už podarilo objaviť. Okrem chrobákov či motýľov treba vypátrať aj truhlicu s pokladom či správu vo fľaši. A vzadu je kľúč so správnym riešením, ale nenakúkať!

Začarovaný les zasa prináša čarovné lesné scenérie, škriatkovské domčeky a hrady, bludiská i potopené poklady. Aj tu treba nájsť poschovávané zvieratká, jednorožce a strašidlá; keby vám náhodou úspešne unikali, opäť vám pomôže kľúč s riešeniami. No okrem nich musíte na výprave pozbierať deväť kúzelných predmetov, ktoré sa stratili v lese, nakresliť ich do tabuľky pri konci knihy, odomknúť bránu a objaviť… to už neprezradíme.

Tak vytiahnite farebné ceruzky a vyberte sa na výpravu!

Vyfarbovanie a dokresľovanie je úžasným oddychom pre veľkých aj pre malých, u detí rozvíja fantáziu, farebné cítenie, jemnú motoriku a najmä trpezlivosť. Dospelí zasa môžu na chvíľu vypnúť, byť tvoriví troška inak a vrátiť sa do detských čias. Alebo môžu vyfarbovať spolu s deťmi, vymýšľať k obrázkom vlastné príbehy a o zábavu je postarané.

001 002 003

Knihy majú rozmery 25 krát 25 centimetrov a vyše 90 strán, no omaľovánky nájdete nielen vo vnútri, ale aj na väzbe knihy, aj na papierovom obale.

Johanna Basfordová: Tajomná záhrada – Atramentová cesta za pokladom, 96 strán, brožovaná väzba, rozmer 255×250 mm, slovenský jazyk; Začarovaný les – Atramentová výprava a Kniha omaľovánok, 92 strán, brožovaná väzba, rozmer 254×250 mm, slovenský jazyk, preložila Kristína Hapáková, Vydavateľstvo Tatran, 2015

Dávam: