V hlave – Inside Out

Každý deň je plný emocií. V našej hlave sa menia pocity strachu, znechutenia, hnevu, smútku a radosti. Psychologická a komplikovaná problematika, ktorú dokázali tvorcovia animovanej rozprávky prispôsobiť aj najmenšiemu divákovi.

Malá Riley sa s rodičmi sťahuje do San Francisca. Kedže má 12 rokov, a všetkých kamarátov v Minessote, je pravdepodobné, že v jej hlave sa to začne komplikovať. Všetky jej hodnoty ako rodina, hokej, úprimnosť, kamarátstvo a zábava sa začnú postupne rozpadať. No a všetky tieto jej emócie ovládajú malé farebné postavičky, ktoré si ihneď zamilujete. Ústrednou postavou je určite Radosť, ale situácia sa skomplikuje, keď sa hlavných spomienok v podobe sklenných guličiek dotkne Smútok. Dovtedy vždy usmievavá Riley sa začína čoraz viac mračiť a priečiť a Radosť so Smútkom sa musia vydať na strastiplnú cestu, aby opäť malú Riley spravili šťastnou.

V tejto unikátnej rozprávke je krásne posolstvo, že aj negatívne veci majú dôležitý prínos v našom živote a aj Smútok môže byť prínosom, ak máte pri sebe rodinu a na dohľad vaše motivácie. Tak dokážete opäť nájsť radosť zo života.

Malé detaily, ktoré film prináša je hlbokou psychologickou analýzou do hlbín duše, fantázie a túžob. Odľahčenie prináša v podobe kvalitného humoru, typicky pixarovskej animácie a odkazu, ktoré nenechá ani jedno oko suché.

Inside out/ V hlave – réžia: Peter Docter, Ronaldo del Carmen, animovaný film, 102 min., Pixar, 2015, Foto © Disney • Pixar

Dávam: