Domček pre hračky

V domácnosti sa vždy nájde veľa plastových nádob, či už od kečupu, aviváže a podobne. Miesto toho, aby sme ich vyhodili, skúsme ich premeniť na malý domček. Nielenže ich môžete ďalej používať, ale môžu nám ušetriť aj nejaké to euro. Veď skoro každé dievčatko túži po domčeku pre svoje bábiky, zvieratka a iné hračky. A navyše je nerozbitný ;)

Čo budeme potrebovať?

  • umelohmotnú nádobu, napr. od kečupu alebo aviváže
  • nožnice alebo nôž
  • fixku
  • pilník

Ako na to?

Vybranú nádobu poriadne opláchneme a očistíme od etikety. Aby sa nám lepšie vystrihovali dvere a okná na domčeku je dobré si ich predkresliť fixkou. Trochu sa pri tom pravdepodobne zamažete, pretože na hladkom povrchu nádoby fixka veľmi nedrží, no poskytne vám aspoň malú „nápovedu“ ako strihať.
V mojom prípade je domček vyrobený z fľaše od kečupu. Domček z neho je pekne červený, pevný a nepriehľadný čo sa mi zdá krajšie, avšak kľudne môžete použiť aj priehľadné a mäkšie nádoby – komu sa ako páči. Po vystrihnutí okien a dverí je už len na vašej fantázii ako si ho ozdobíte. Kľudne ho však môžete nechať aj neozdobený. Nezabudnite však pilníkom obrúsiť hrany okien a dverí, aby sa deti nepoškriabali.

A domček je pripravený na nasťahovanie malých obyvateľov.