Jack N‘ Jill – prírodná a bezpečná starostlivosť o zúbky Vašich detí

Poznáte značku Jack N‘ Jill? Nie? Tak sa začítajte a objavte jej výnimočnosť. Túto austrálsku značku spoločne vytvorili manželia Justin a Rachel Bernhault z Melbourne, ktorí sa po narodení svojho prvého dieťaťa rozhodli pridať k rodičom na celom svete, ktorým záleží na súčasných problémoch s prostredím a na tom, aké priame účinky majú na naše deti. Nedostatok možností výberu v rámci ústnej hygieny ich doviedol k rozhodnutiu, že vytvoria tú absolútne najbezpečnejšiu a najchutnejšiu zubnú pastu.

Hoci obaja pracovali ako fotografi v New Yorku, neodradilo od toho, aby vytvorili produkt, ktorý bude pre deti zdravotne nezávadný a nebude chutiť absolútne príšerne. Manželia Bernhautovci sa rozhodli znovuoživoť značku Jack N‘ Jill, ktorú vlastnil Justinov otec v 50-tych rokoch. V Austráli bola pomerne dobre známa a aj napriek tomu, že už niekoľko rokov nefungovala, zachoval sa jej dobrý feeling medzi ľuďmi. Taký svojský šarm starého sveta skombinovaný s dotykom nostalgie. Jack and Jill je austrálska detská riekanka, ktorá prestavuje “staromódne hodnoty” a čistotu detstva. A tak využiť už existujúce prostredie, značku a jej zdroje bolo prirodzeným riešením. Pár mal k dispozícii zoznam ingrediencií a skutočne pracoval veľmi tvrdo na tom, aby vyrobili zubnú pastu, ktorá získa ten najbezpečnejší produktový status. Lenže nie všetko išlo hladko, ako si manželia predstavovali. K dispozícii im síce boli stroje na výrobu pasty, ale boli z 50-tych rokov minulého storočia a tak sa Justin dosť nahrešil, kým sa mu ich podarilo uviesť späť do prevádzky.

V čom teda tkvie výnimočnosť týchto zubných pást?

V tom, že manželia mali na pamäti najmä to, že deťúrence pastu často prehĺtajú, a tak musí byť 100%-ne prírodná a bezpečná. Tomu aj podriadili celé jej zloženie. Všetko, čo sa v paste nachádza je prírodné a prirodzené pre organizmus. Mnoho rodičov netuší, čo všetko obsahujú zubné pasty, aj keď sú určené deťom. A o škodlivosti fluoridov by sme mohli napísať ďalší článok. V skratke by sa dalo povedať, že do troch rokov by detská zubná pasta nemala obsahovať žiaden fluorid. Od troch rokov by jeho množstvo malo byť maximálne 500 ppm (parts per million). Lenže túto informáciu nie je vždy možné na obaloch pást objaviť.

Zubné pasty Jack N‘ Jill sú vyrobené z rastlinného glycerínu, xantánovej gumy, xylitolu (namiesto fluoridu), organického nechtíka, čistej vody a organickej prírodnej príchute ovocia. Neobsahujú žiaden fluorid, cukor, umelé sladidlá, SLS (Sodium Lauryl Sulfate – v skratke SLS, ktorá predstavuje peniacu zložku), farbivá, umelé konzervanty či BPA. Každá z nich má farbu číreho gélu a je možné ju zakúpiť v piatich príchutiach, ktoré sú v certifikovanej organickej kvalite. Všetky tieto príchute deti milujú. V predchádzajúcom článku sme písali, že jednou z motivácii ako dieťa viesť k pravidelnúmu umývaniu zúbkov, je práve chuť pasty. S pastami Jack N’Jill ich to bude baviť oveľa viac.

Navyše spoločnosť EWG´s označila zubné pasty Jack N’Jill za najbezpečnejšie detské zubné pasty neobsahujúce žiadne chemikálie a získali tzv. “zero rating”.

Ale zubnými pastami to rozhodne nekončí. Justin a Rachel navrhli a vyrobili aj prvé detské zubné kefky z kukuričného škrobu, rad silikónových kefiek pre starostlivosť od prvého zúbka, ktoré sú vyrobené zo vzácneho lekárskeho a potravinárskeho silikónu, poháriky z bambusových a ryžových pliev, vrecúško zo 100% prírodnej bavlny a novinku – čistiace obrúsky na detské ďasná a zúbky.

Všetky výrobky Jack N’Jill je možné zakúpiť tu.

Jack N´Jill je spoločnosť ohľaduplná voči prírode. Všetky jej balenia produktov sú navrhnuté tak, aby boli minimalistické, kartón je z recyklovateľného papiera a okienko zo stopercentného kukuričného škrobu.

Spoznajte prírodnú a bezpečnú starostlivosť o zúbky vašich detí aj vy!

Dávam:
Inzercia