LEGO príbeh

LEGO postavičky sú jednou z najobľúbenejších hračiek detí, ale aj dospelých. Každý deň sa za sekundu vyrobí 600 dielov a to v pôvodnom Dánsku, ale aj Maďarsku, Mexiku či Českej republike.

Emmet je obyčajná figúrka, ktorá žije podľa určených pravidiel. Ráno vstane, ide do roboty, hovorí to, čo sa hovoriť má, robí to, čo sa robiť má. Až do chvíle, pokiaľ nestretne LEGO rebelku Wild Style (Divoký Štýl). Tá je presvedčená o tom, že Emmet je vyvolený a práve on môže poraziť zlého tyrana a zachrániť svet.

Klasický dej príbehu víťaztva dobra nad zlom je obohatené skrytými odkazmi na iné filmy, či spoločenské statusy. Keď deti budú pozerať na ich obľúbené oživené figúrky, ich rodičia sa budú smiať nad premysleným humorom a satirou. Práve takýto typ rozprávky sa stáva rodinným a obľubeným aj po niekoľkých rokoch.

Spoločnosť LEGO group sa zrodila už v roku 1932, keď chudý dánsky tesár začal vyrezávať malé drevené figúrky. Avšak prvá originál LEGO kocka sa objavila vo svete až po druhej svetovej vojne. Konkrétny názov LEGO pochádza z dánskeho: „Leg godt!“ (dobre sa hraj).

Tento film bol natočený pre 3D verziu pomocou počitačovej animácie a každý efekt ako dážd, explózia, dym či oheň boli vyrobené zo skutočnej LEGO stavebnice. Je to akčná snímka plná humoru a takisto odkazu pre ľudstvo, ktoré „zhora“ figúrky ovláda. Mňa veľmi prekvapil koniec a myšlienka, že výnimočnými sa stávame nielen vtedy, keď nám to niekto povie, ale výnimočnými sa rodíme. Aj keď sa to na prvý pohľad nezdá. Emmet je toho LEGO príkladom.

The LEGO movie/ Lego ® príbeh – réžia: Phil Lord, Chris Miller, animovaný film, 100 min., Warner Bros, 2014, Foto © Warner Bros

Dávam: