Veľká šestka (Big Hero 6)

Už ste počuli o meste Fransokyo? Žije tam Hiro Hamada a jeho geniálni kamaráti plní nápadov, pripravení bojovať za správnu vec.

Hiro Hamada je malý chlapec, ktorý je veľmi nadaný a konštruuje malé roboty. Tak isto aj jeho brat, ktorý mu ukáže výhody chodenia do školy a tam sa Hiro spoznáva so skupinkov vedcov, ktorí sa stanú neskôr jeho najlepšími kamarátmi. Na to ale aby sa na školu dostal musí prísť s prelomovým nápadom, aby zaujal riaditeľa. Samozrejme sa mu to podarí, ale jeho nadčasový vynález je neskôr použitý proti nemu. Krátko po prezentácií vznikne v budove veľký požiar a jeho brat zomiera. Táto tragická udalosť rozvíri pokojné hladiny a z kamarátov sa stávaju superhrdinovia.

V rozprávke vystupuje veľmi sympatický robot Baymax, ktorého vytvoril jeho brat. Tento robot je akoby osobný lekár a jeho cieľom je udržať vás v čo najlepšej fyzickej aj psychickej kondícii. Tento robot je veľmi milý a sympatický a okamžite ho domov chcete aj vy. Baymax sa stáva Hirovým blízkym kamarátom, akoby prepojením s jeho bratom.

Fransokyo je spojenie San Francisca s Tokyom, preto sa tento film síce odohráváva v Amerike, ale nesie veľa japonských prvkov a dokopy tak vytvárajú doslova mýtický a nezabuduteľný príbeh. Rýchly americký štýl je popretkávaný japonským kľudom, technika úzko prepojená s prírodou, element z ktorého všeko vzniká. To že žijeme v modernej dobe neznamená, že nemôžeme mať výhľad na krásne rozkvitnutý strom.

Pre deti je tento snímok veľmi zaujímavým zažitkom aj keď možno viac pre chlapcov(výnimka potvrdzuje pravidlo). Sú tu brilantné nápady v podobe vynálezov, podčiarknutá dôležitosť rodiny a priateľov, ale hlavne, že nikdy sa netreba vzdávať, aj keď sa svet zdá čierno-biely. Svet je vždy plný farieb, ktoré len čakajú na odhalenie. Väčšinou ale na to treba veľkú dávku odvahy a odhodlania.

Dávam: